Z jakich materiałów szyjemy?

Przy wyborze materiałów do naszych projektów kierujemy się jednym: JAKOSĆ!

Na początkowym etapie, kiedy rodził się pomysł stworzenia marki LOTUS WEAR, wiedziałam jedno. Materiały, z których będziemy tworzyć nie mogą zawieść naszych klientek. Działamy w rytmie Slow Fasion, dlatego zasada mniej znaczy więcej.

W sezonie jesiennym postawimy na wiskozę.

Pierwszym rodzajem będzie bardzo szlachetna wiskoza z włókna LENZING™ ECOVERO, ze składem 94% wiskoza i 6% elastan.

Jakie są cechy produktu materiału WISKOZA Z WŁÓKNA LENZING™ ECOVERO?

  • elastyczny
  • miękki
  • lejący
  • połyskujący

 

WISKOZA Z WŁÓKNA LENZING™ ECOVERO wytwarzana jest w pulpy drzewnej pozyskiwanej z certyfikowanych i odnawialnych zasobów leśnych zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Ta przyjazna środowisku produkcja ogranicza emisję CO2 w porównaniu ze standardową produkcją wiskozy.

Dzianina posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest jednym z najbardziej wiodących znaków bezpieczeństwa. Oznacza to, że dzianina została przebadana, jest wolna od wszelkich szkodliwych substancji i nie ma negatywnego wpływu na człowieka. Jest w pełni bezpieczna w użytkowaniu.

Przy produkcji tej dzianiny wykorzystane zostały przędze z atestem potwierdzającym użycie włókien wiskozowych LENZING™ ECOVERO.

Drugim rodzajem materiału będzie dresówka pętelka modalna.

Dzianina wyprodukowana w Polsce, wyjątkowej jakości o składzie: 94% wiskoza (micro modal), 6% elastan. Włókna modalne potrafią pochłaniać do 50% więcej wilgoci niż bawełna, mają gładką, delikatną i niezwykle przyjemną w dotyku strukturę. Nie mechacą się, nie odkształcają. Są odporne na spieranie i kurczenie się. Dresówka ma subtelny, atłasowy połysk, a także nie wymaga prasownia, jeśli umiejętnie się ją wysuszy. To materiał idealny.

Gramatura materiału wynosi 280g/m2, która jest idealna na jesienną kolekcję.

Jak ją pielęgnować materiały z wiskozy?

Wiskoza powinna być prana w niskich temperaturach, najlepiej do 40°C. Przed praniem wykonane z niej ubrania warto przewrócić na lewą stronę. Aby elementy garderoby zachowały miękkość, zamiast standardowego proszku można zastosować płyn. Podczas samego procesu oczyszczania ubrań lepiej zrezygnować z opcji mocnego wirowania, ponieważ może to doprowadzić do rozciągnięcia i zniekształcenia wiskozy. Najlepiej ustawić w pralce program do delikatnych tkanin, który charakteryzuje się niskimi obrotami.

Wiskozę można również prać ręcznie. Najlepiej robić to w chłodnej wodzie z dodatkiem delikatnego płynu. Trzeba jednak pamiętać, aby podczas tego zabiegu nie ugniatać nadmiernie wykonanych z niej ubrań.

Po praniu ubrania z wiskozy należy wysuszyć. Warto zastosować metodę „na płasko”, ponieważ pozwoli to uniknąć rozciągnięcia się odzieży pod jej własnym ciężarem.

Podczas prasowania wiskozy powinno się ustawić żelazko na niską lub średnią temperaturę. Aby zrobione z niej ubrania się nie wyświecały, co może się zdarzyć zwłaszcza w przypadku ciemnej odzieży, należy przewrócić je na lewą stronę. Aby dodatkowo zabezpieczyć materiał, warto prasować go przez bawełnianą ściereczkę.